https://www.ziomkowisko.pl

MUZYKA I CERAMIKA - PRODUKOWANE W POLSCE

Jest coś niezwykłego w dotykaniu gliny i piciu herbaty z ręcznie zrobionego kubka...

29C64A28-7896-4306-93A1-B9B1FD3BBC40

Jestem Angelika i tworzę piękną, funkcjonalną ceramikę, zaprojektowaną tak, by codzienność i celebrowanie spotkań przy stole było nieco bardziej wyjątkowe.

Praca z gliną to niezwykły proces. Projektuję, dotykam, wypalam naczynia w piecu i oprócz czegoś pięknego, użytkowego, dostaję jako bonus w trakcie tworzenia jeszcze „coś” – tylko dla swojej duszy i głowy.

Zawsze kochałam tworzyć, ale dopiero około 2018 roku zaczęłam o tym myśleć świadomie i odnajdywać do tego pasje. Wróciłam do częstszego robienia zdjęć i ubierałam swoje myśli i emocje w słowa i muzykę.

Inspiracje czerpię z natury. Góry, rośliny, zamglone łąki o poranku – tu odnalazłam i wciąż odnajduję siebie. Chciałam czuć się jeszcze bardziej związana z ziemią i tworzyć coś, co będzie namacalne.

Zachwyciłam się pracą w glinie i w 2021 roku postanowiłam nauczyć się tego pięknego rzemiosła.

Po kilku miesiącach uczenia się, odwiedzanie zewnętrznej pracowni ceramicznej raz w tygodniu przestało mi wystarczać. Glina, szkliwa, tlenki, angoby i wszystkie rękodzielnicze akcesoria zaprosiłam do naszego domu. Kupiliśmy też pierwszy piec do wypalania ceramiki, żebym mogła się nią zająć na poważnie. Jestem wdzięczna za to, że praca w glinie mogła stać się moją wymarzoną pracą, że mogę tworzyć nie tylko dla siebie albo do przysłowiowej „szuflady”, ale dla ludzi, którzy potrzebują wokół siebie piękna i widzą wartość w rękodziele.

29C64A28-7896-4306-93A1-B9B1FD3BBC40
IMG 9404
IMG 9405
Shopping Cart
Scroll to Top