https://www.ziomkowisko.pl

MUZYKA I CERAMIKA - PRODUKOWANE W POLSCE

IMG 2699
IMG 4464

Nazywamy się Angelika i Michał Ziomek. Jesteśmy duetem w życiu i muzyce. Ziomkowisko to nasz wspólny projekt – twórcza przestrzeń, praca i sposób na życie. Aktualnie jego największym obszarem tworzenia jest ceramika i muzyka.

Dlaczego Ziomkowisko? Słowo „ziomek” jest dla nas ważne. Po pierwsze, tak brzmi nasze nazwisko, a po drugie słowo „ziomek” sięga języka prasłowiańskiego i powstało z drugiego ważnego dla nas wyrazu  „ z i e m i a” .  Dlaczego to słowo jest dla na ważne? Bo ziemia stanowi symbol życia, płodności, odrodzenia, wszelakich dobrodziejstw i z ziemi wydobywany jest nasz ukochany surowiec – glina. 

Z gliny i ognia tworzymy odrobinę magii, piękna, czegoś wyjątkowego w postaci unikalnej, ręcznie tworzonej ceramiki. Ale glina łączy się jeszcze z drugim twórczym obszarem, którym się zajmujmy – muzyką – to właśnie na glinianych tablicach zaczęto zapisywać pierwsze utwory muzyczne 5000 lat p.n.e.

Tworzenie muzyki i ceramiki ma ze sobą wiele wspólnego, z tą różnicą, że ceramikę możemy dotykać my,  a w przypadku muzyki, to ona dotyka nas. 

Ziomek to przyjaciel, ktoś bliski, ktoś, kto pochodzi z tej samej ziemi. 

Witamy na Ziomkowisku! Czuj się tutaj dobrze. 

IMG 6639
IMG 6682
Shopping Cart
Scroll to Top